top of page

KURUMSALLIK BAŞLANGICIMIZ

Veteriner klinikleri için kurumsal yapı oluşturmak sanıldığı kadar kolay olmuyor.  Kurumsal bir klinik yapısı oluşturabilmek için tüm işlerin etkin ve bir o kadar da verimli bir şekilde yerine getirilmesi amacıyla gerekli tüm işlemleri tamamladık . Adil ve bir o kadar da eşit bir iş bölümü sağlamak kurumsal yapı oluşturmak için öncelikli unsurlardan biri olduğundan gerekli tüm eksiklikleri giderdik. Elbette hiyerarşik bir yapı olmazsa olmazlar arasında!
Hiyerarşik yapının oluşturulması esnasında da görevlerin, yetki ve sorumlulukların uzmanlık esas alınarak belirlenmesi için yeterli çalışmaları yaptık. Bununla birlikte bir amac belirledik ve bu amacın tüm klinik çalışanları ve yöneticilerinin ortak amacı haline gelmesi için de gerekli anlatımları yaptık. Tüm firmalarda olduğu gibi kliniğimiz içerisinde belirli kurallarının olması gayet normal bir durumdur.  Önemli olan alınan tüm kararların bu kurallara uygun olmasıdır.


Kurumsal firmalarda kişilerin değil kuralların ve mevzuatın ön planda olduğunu unutmamamız gerekiyordu. Kurumsallaşma sürecinde belki de en çok dikkat ettiğimiz konu bireylerin değil firma kurallarının ön planda tutulmasıydı.  Bu konuya yönelmemizin en önemli sebebi hasta sahiplerinde evcil hayvanları için bir güven oluşturmaktı.  Kurumsal firmalarda müşteriler yöneticilere değil firmaya güvenir. 
Tüm bu detaylar neticesinde yeni yapılanmamızın başlangıçta sıkıntılı ve stresli bir süreç yaşatacağını biliyoruz. Bizler evcil hayvanlar adına elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece gündüz çalışacağız. 
Onların hayatında farklılık yaratmak için ……

bottom of page